Skip to main content

Паломничество

«…чужаком был, и вы меня приняли…» (Мт 25,35)

26-го мая 2015 года началось всеукраинское паломничество мощей блаженной Марты Вецкой, приуроченое празднованию 400-летию Викентийской Духовности под мотто «Отвага милосердия» (блаженная Марта Вецкая отдала свою жизнь за  ближнего).
Паломничество – общая инициатива Викентийской Семьи – будет длиться до мая 2017 года. Завершение паломничества состоится 27-28 мая 2017 года возле могилы бл. Марты Вецкой в г. Снятын Святой Литургией, которую возглавит Архиепископ Мечислав Мокшицкий.

Цель акции: чествование мощей, просьба о  заступничестве блаженной Марты в личных нуждах, совместная молитва о мире в Украине, приобщение верных к делам милосердия в своих общинах.


Дорога, Вікентійсько Родино!

Користаючи з нагоди, хочу вас ознайомити з перебігом Паломництва реліквій бл. Марти Вєцької, яке проходить територією України. Українська держава зараз переживає важкий час: час випробувань і страждань. Це час коли багато людей змушені залишати свої домівки, багато сердець є зраненими тою війною, яка відбувається на сході України. Чим можна залікувати ці рани? Напевно, що лише Божою мовою та Його ліками: Любов’ю та Милосердям.

Темою Паломництва є «Відвага Милосердя». Бл. Марта Вєцька воювала та здобувала серця людей для Господа саме цими чеснотами. І так само сьогодні, відвідуючи різні католицькі парафії України з її реліквіями, маємо можливість на прикладі життя бл. Марти приносити полегшення страждаючим та нещасним, показуючи, що ми не є самі у цьому світі, але що ми належимо до Містичного Тіла Христа – Його Церкви, яка покликана бути Спільнотою любові.

Паломництво реліквій розпочав Його Екселенція Мєчислав Мокшицький, митрополит Львівський на гробі блаженної Марти підчас щорічного Паломництва Вікентійської Родини до гробу бл. Марти. Звідки реліквії були перевезені на Схід України і поступово відвідуючи католицькі парафії пересувається з поверненням до її гробу.

Паломництво є передусім приурочене 400 річниці від моменту появи нашої Вікентійської харизми, а дякуючи Божому Провидінню воно поєдналося з Ювілейним Роком Милосердя та Роком співпраці Вікентійської Родини. Відвідуючи римо-католицькі та греко-католицькі парафії передусім ділимося нашою харизмою, не лише проголошуючи про неї, але також пропонуючи конкретні можливості її здійснення. У рамках цього Паломництва вже вдалося долучити до співпраці Сестер Милосердя, Вікентійсько-Маріїну молодь, Товариство св. Вікентія та Маріїних Сестер. І як вже показує досвід, разом, як Вікентійська Родина, можемо зробити багато корисного, щоб промовляти до цього світу чеснотою Милосердя, нашою харизмою. Важливо однак, не впасти у спокусу дбати лише про прославу своєї гілки Вікентійської Родини, але пам’ятати, що всі разом ми творимо Церкву і покликані кожним своїм вчинком чи харизмою прославляти Ісуса Христа, який є Головою Церкви. Та не чекати, що хтось зробить щось замість мене, але в міру талантів та можливостей спричинитися до справи спасіння.

Саме так і жила бл. Марта Вєцька, яка до нас зараз приходить, як дієвий свідок Милосердя, даючи нам можливість відчути, що ми не є самі, бо саме через присутність Милосердя у цьому світі, ми найкраще можемо відчути і присутність Бога у цьому світі.

Будьмо тими, які уприсутнюють Бога у своїх середовищах, а як це робити? Бл. Марта нам дає конкретну відповідь!

о. Сергій Павліш, СМ

координатор Паломництва реліквій


Какое твоё призвание?
О призвании миссионера…

Хочеш узнать о нас больше или чувствуешь призвание?
Приходи! Позвони! Ищи нас!

Узнать